e-Poradnik

INFORMACJE NA TEMAT PODSTAWOWEJ OBSŁUGI PLATFORMY CEL StANS
Dla każdego przedmiotu (wykładu, ćwiczeń, seminarium czy lektoratu) należy opracować e-kurs na platformie e-learningowej CEL StANS. Osoby, które dotychczas nie realizowały zajęć zdalnych ze studentami, zapraszamy do zapoznania się z poniższym poradnikiem dotyczącym tworzenia zajęć e-learningowych ze swojego przedmiotu.

PROCEDURA ZAMIESZCZANIA TWORZENIA E-KURSU NA PLATFORMIE CEL StANS

  1. Jeżeli nie masz założonego przedmiotu w systemie CEL StANS- powiadom o tym swój dziekanat, albo bezpośrednio nas - wypełniając formularz zgłoszenia (dokument Word) i odsyłając go na podany adres e-mail.
  2. Administrator CEL StANS założy zgłoszony kurs oraz konto w systemie CEL StANS (jeżeli go jeszcze nie posiadasz) o czym zostaniesz przez nas powiadomiony otrzymując e-maila o poniższej treści:

Email

1. LOGOWANIE DO SYSTEMU CEL StANS
Mając założone konto oraz e-kurs możesz się zalogować do systemu CEL StANS. Jak to zrobić? Zobacz poniższy film.

2. INFORMACJE NA TEMAT PODSTAWOWEJ OBSŁUGI PLATFORMY - PUBLIKOWANIE MATERIAŁÓW
W filmie przedstawiliśmy metody zamieszczania materiałów dydaktycznych i źródeł wiedzy w kursie takich jak: pliki tekstowe dowolnego formatu (docx, xlsx, pdf, ppt), a także linków do innych stron internetowych. Na końcu filmu omówiona została forma komunikacji ze studentami wykorzystująca forum dyskusyjne (ogłoszenia).

Możliwe jest także publikowanie wykładów w formie dźwiękowej (nagrania - pliki mp3, wav) czy wideo (pliki mp4).

3. INFORMACJE NA TEMAT PODSTAWOWEJ OBSŁUGI PLATFORMY - TWORZENIE I OCENIANIE ZADAŃ
Poniższy film zawiera informacje dotyczące tworzenia aktywności zadanie, czyli prowadzący formułuje polecenie, a student opracowuje odpowiedź i przesyła je na platformę w postaci pliku z rozwiązaniem.

4. INFORMACJE NA TEMAT PODSTAWOWEJ OBSŁUGI PLATFORMY - TWORZENIE TESTÓW ONLINE
Poniższy film zawiera informacje dotyczące dodawania testów (quizów) online wraz pytaniami do przedmiotu. W filmie przedstawiono także jak pobrać oceny z przeprowadzonego testu.